Сайт Раённай газеты Міёрскія навіны
 
Навигация на сайте:
» Афіцыйна » На раённую Дошку гонару
Поиск:
Рубрыкі
Выбары прэзідэнта 2015 Афіцыйна Эканоміка і права Пытайцеся—адказваем Здарэнні Грамадства Моладзь / Год моладзі Вясковае жыццё Культура Рэлігія Гісторыя краю, Міёрам 500 Здароўе Спорт і турызм Прырода і экалогія Пошта Літаратурная старонка Адукацыя і школа Юбілей Сямейны лад Жыве памяць Падшыўка 70 год Вялікай Перамогі Рознае...
Каляндар
«    Сакавік 2021    »
ПнАўСрЧцПтСбНд
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
 
Святы


 
Кнопка сайта
Мы будем очень благодарны, если вы установите на своём сайте нашу кнопку или просто текстовую ссылку на наш сайт.

[ Получить код кнопки]
Партнеры сайта

 
 
19-04-2011, 15:38 Афіцыйна  ] • На раённую Дошку гонару   |  
 
Назва:      

Раённы выканаўчы камітэт падвёў вынікі работы народнай гаспадаркі раёна за 2010 год і прыняў пастанову аб раённай Дошцы гонару. Па выніках работы за 2010 год прызавыя месцы прысуджаны наступным калектывам:
- сярод прамысловых прадпрыемстваў на першым месцы калектыў ААТ “Міёрскі камбікормавы завод” (дырэктар В. А. Паляк), які заносіцца на раённую Дошку гонару і ўзнагароджаны Ганаровай граматай райвыканкама;
на другім месцы калектыў філіяла “Міёрскі хлебазавод” рэспубліканскага ўнітарнага вытворчага прадпрыемства “Віцебскхлебпрам” (дырэктар Г. П. Бушуноў).

- сярод арганізацый сельскай гаспадаркі і абслугоўваючых яе галін на першым месцы калектыў ААТ “Дрыгучы” (дырэктар А. У. Радзіка), які заносіцца на раённую Дошку гонару і ўзнагароджаны Ганаровай граматай райвыканкама;
на другім месцы калектыў ААТ “Гвардзейскі” (дырэктар І. І. Ашурка);
на трэцім месцы калектыў ААТ “Туркова” (дырэктар В. І. Сташкевіч);
- сярод арганізацый жыллёва-камунальнай гаспадаркі першае месца прысуджана калектыву УП ЖКГ (дырэктар У. І. Мяцеліца), які заносіцца на раённую Дошку гонару і ўзнагароджаны Ганаровай граматай райвыканкама.
- сярод будаўнічых арганізацый на першым месцы калектыў камунальнага ўнітарнага прадпрыемства меліярацыйных сістэм “Міёрскае ПМС” (дырэктар У. П. Нікалаёнак), які заносіцца на раённую Дошку гонару і ўзнагароджаны Ганаровай граматай райвыканкама;
на другім месцы калектыў УП “Міёрскі рамонтнік” (дырэктар С. К. Лабунька);
на трэцім месцы калектыў ДКУБП “Міёрская ПМК-55” (начальнік В. М. Брыль);
- сярод арганізацый сувязі на першым месцы калектыў раённага вузла электрасувязі Віцебскага філіяла рэспубліканскага ўнітарнага прадпрыемства электрычнай сувязі “Белтэлекам” (начальнік Р. Ф. Пухальскі), які заносіцца на раённую Дошку гонару і ўзнагароджаны Ганаровай граматай райвыканкама;
на другім месцы калектыў раённага вузла паштовай сувязі Віцебскага філіяла рэспубліканскага ўнітарнага прадпрыемства “Белпошта” (начальнік І. П. Рунда);
- сярод арганізацый гандлю і грамадскага харчавання першае месца прысуджана калектыву прыватнага гандлёвага ўнітарнага прадпрыемства “Міёрскі харчгандаль” (дырэктар С. А. Жук), які заносіцца на раённую Дошку гонару і ўзнагароджаны Ганаровай граматай райвыканкама;
- сярод арганізацый сферы бытавога абслугоўвання на першым месцы калектыў комплексна-прыёмнага пункта “Павяцце” (загадчыца Э. Л. Немянёнак) камунальнага ўнітарнага прадпрыемства “Міёрскі камбінат бытавога абслугоўвання”, які заносіцца на раённую Дошку гонару і ўзнагароджаны Ганаровай граматай райвыканкама;
- сярод устаноў адукацыі першае месца прысуджана сярод гарадскіх сярэдніх школ — УА “Міёрская дзяржаўная агульнаадукацыйная сярэдняя школа №3” (дырэктар В. Г. Атрошка);
- сярод сельскіх — УА “Новапагосцкая дзяржаўная агульнаадукацыйная сярэдняя школа-сад” (дырэктар Л. М. Марат);
- сярод базавых — УА “Слабадская дзяржаўная агульнаадукацыйная базавая школа-сад” (дырэктар Б. З. Невяроўскі);
- сярод гарадскіх дашкольных устаноў — УА “Міёрскі дзяржаўны яслі-сад №1” (загадчыца Р. М. Дзярко);
- сярод сельскіх дашкольных — УА “Язненскі дзяржаўны дзіцячы сад” (загадчыца І. Ж. Балай).
На раённую Дошку гонару заносяцца калектывы УА “Міёрская дзяржаўная агульнаадукацыйная сярэдняя школа №3”, “Новапагосцкая дзяржаўная агульнаадукацыйная сярэдняя школа-сад”, “Міёрскі дзяржаўны яслі-сад №1” і ўзнагароджаны Ганаровай граматай райвыканкама;
- сярод устаноў культуры на першым месцы калектыў Язненскага сельскага Дома культуры (дырэктар Л. Г. Бервячонак), які заносіцца на раённую Дошку гонару і ўзнагароджаны Ганаровай граматай райвыканкама;
- сярод устаноў медыцыны першае месца прысуджана Чэраскаму фельчарска-акушэрскаму пункту (загадчыца І. В. Варонька), які заносіцца на раённую Дошку гонару і ўзнагароджаны Ганаровай граматай райвыканкама;
- сярод кандыдатаў ад раённага Савета дэпутатаў першае месца прысуджана Павяцкаму сельскаму Савету дэпутатаў (старшыня Л. І. Гардзель), калектыў якога заносіцца на раённую Дошку гонару і ўзнагароджаны Ганаровай граматай райвыканкама;
на другім месцы Новапагосцкі сельскі Савет дэпутатаў (старшыня Р. А. Гернат);
на трэцім месцы Узмёнскі сельскі Савет дэпутатаў (старшыня Т. С. Смулько).
На раённую Дошку гонару заносяцца партрэты перадавікоў вытворчасці і сацыяльнай сферы:
Рэдзікі Антона Уладзіміравіча — дырэктара ААТ “Дрыгучы”;
Пятровай Лідзіі Кандратаўны — аператара па вырошчванню буйной рагатай жывёлы ААТ “Міёрскі райаграсервіс”;
Яшчэня Наталлі Васільеўны — аператара машыннага даення ААТ “Туркова”;
Кудрашовай Ядвігі Вітольдаўны — галоўнага заатэхніка ААТ “Мікалаёўскі”;
Снапка Ігара Іванавіча — трактарыста-машыніста ААТ “Узмёнскі край”;
Рагавога Івана Іванавіча — машыніста экскаватара ДКУБП “Міёрская ПМК-55”;
Маркевіча Станіслава Лявонавіча — машыніста бульдозера Язненскага КУП меліярацыйных сістэм “Язненскае ПМС”;
Кузняцовай Марыны Іванаўны — паштальёна па дастаўцы паштовых адпраўленняў аддзялення паштовай сувязі Чэрасы;
Мятла Наталлі Пятроўны — начальніка аддзела кліенцкага менеджменту аддзялення ААТ “Белаграпрамбанк” у г. Міёры;
Гарбачова Івана Міхайлавіча — урача-хірурга (загадчыка хірургічнага аддзялення УАЗ “Міёрская цэнтральная раённая бальніца”);
Сцепулёнак Тамары Канстанцінаўны — бібліятэкара Узмёнскай сельскай бібліятэкі;
Кавалеўскай Валянціны Фёдараўны — настаўніцы беларускай мовы і літаратуры УА “Дзісенская дзяржаўная агульнаадукацыйная сярэдняя школа”;
Вішнякова Уладзіміра Віктаравіча—трэнера-выкладчыка навучальна-спартыўнай установы фізічнай культуры і спорту “Міёрская дзяржаўная дзіцяча-юнацкая спартыўная школа”;
Аўласевіча Юрыя Вітальевіча — слесара аварыйна-ўзнаўленчых работ у газавай гаспадарцы філіяла “Міёрскае раённае вытворчае ўпраўленне газавай гаспадаркі”.
Рэкамендавана працоўным калектывам, якія занялі прызавыя месцы, заахвоціць пры наяўнасці сродкаў кіраўнікоў і перадавікоў вытворчасці, а таксама работнікаў, партрэты якіх занесены на раённую Дошку гонару, грашовымі прэміямі.

 (галасоў: 1)

  [group=5]
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
[/group]
Другие новости по теме:



   
Надвор'е ў Міёрах
Папулярныя артыкулы
 
АРХІЎ НАВІН
Лістапад 2015 (48)
Кастрычнік 2015 (101)
Верасень 2015 (88)
Жнівень 2015 (10)
Ліпень 2015 (38)
Чэрвень 2015 (149)
 
Госці краін
Flag Counter
Рэклама
Витебское областное управление МЧС
 

Галоўная Правілы Статыстыка Зваротная сувязь
Яндекс.Метрика
2010-2017 © рэдакцыя газеты "Міёрскі навіны"
Распрацоўка і падтрымка сайта Elizar