Сайт Раённай газеты Міёрскія навіны
 
Навигация на сайте:
» Афіцыйна » На районную Доску почёта
Поиск:
Рубрыкі
Выбары прэзідэнта 2015 Афіцыйна Эканоміка і права Пытайцеся—адказваем Здарэнні Грамадства Моладзь / Год моладзі Вясковае жыццё Культура Рэлігія Гісторыя краю, Міёрам 500 Здароўе Спорт і турызм Прырода і экалогія Пошта Літаратурная старонка Адукацыя і школа Юбілей Сямейны лад Жыве памяць Падшыўка 70 год Вялікай Перамогі Рознае...
Каляндар
«    Студзень 2021    »
ПнАўСрЧцПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
Святы


 
Кнопка сайта
Мы будем очень благодарны, если вы установите на своём сайте нашу кнопку или просто текстовую ссылку на наш сайт.

[ Получить код кнопки]
Партнеры сайта

 
 
2-04-2013, 13:53 Афіцыйна  ] • На районную Доску почёта   |  
 
Назва: На раённую Дошку гонару      

Раённы выканаўчы камітэт падвёў вынікі работы народнай гаспадаркі раёна за 2012 год і прысудзіў прызавыя месцы наступным калектывам:

—   першае месца — філіялу "Міёрскі хлебазавод" РУПП "Віцебскхлебпрам" (дырэктар С. А. Матэленак), які заносіцца на раённую Дошку гонару і ўзнагароджваецца Ганаровай граматай райвыканкама;

—   другое месца — ААТ "Міёрскі камбікормавы завод" (В. А. Паляк).

Сярод арганізацый сельскай гаспадаркі і абслугоўваючых яго галін першае месца прысуджана калектыву ААТ "Дрыгучы" (дырэктар А. У. Радзіка), які заносіцца на раённую Дошку гонару і ўзнагароджваецца Ганаровай граматай райвыканкама, другое — ААТ "Туркова" (А. К. Шокель), трэцяе — ААТ "Узмёнскі край" (А. М. Матэленак).

Сярод арганізацый жыллёва-камунальнай гаспадаркі першае месца прысуджана калектыву УП ЖКГ Міёрскага раёна (дырэктар У. І. Мяцеліца), які заносіцца на раённую Дошку гонару і ўзнагароджваецца Ганаровай граматай райвыканкама.

Сярод арганізацый будаўніцтва першае месца прысуджана калектыву ДКУБП "Міёрская перасоўная механізаваная калона-55" (дырэктар В. М. Брыль), які заносіцца на раённую Дошку гонару і ўзнагароджваецца Ганаровай граматай райвыканкама, другое — філіялу "Міёрскае дарожнае рамонтна-будаўнічае ўпраўленне №203" (начальнік А. А. Сівіцкі), трэцяе — РБДКУП "Міёрскі рамотнік" (дырэктар С. К. Лабунька).

 

Сярод арганізацый сувязі першае месца прысуджана калектыву раённага вузла электрасувязі (начальнік Р. Ф. Пухальскі), які заносіцца на раённую Дошку гонару і ўзнагароджваецца Ганаровай граматай райвыканкама.

Сярод арганізацый гандлю і грамадскага харчавання першае месца прысуджана калектыву ПГУП "Міёрскі прадгандль" (дырэктар С. А. Жук), які заносіцца на раённую Дошку гонару і ўзнагароджваецца Ганаровай граматай райвыканкама.

Сярод арганізацый сферы бытавога абслугоўвання першае месца прысуджана комплекснаму прыёмнаму пункту "Павяцце" КУП "Міёрскі КБА" (загадчык Э. Л. Немянёнак), які заносіцца на раённую Дошку гонару і ўзнагароджваецца Ганаровай граматай райвыканкама.

 

З ліку ўстаноў адукацыі першае месца сярод гарадскіх сярэдніх школ прысуджана дзяржаўнай установе адукацыі "Міёрская сярэдняя школа №2" (дырэктар В. Ч. Кашкур), сярод сельскіх сярэдніх школ — ДУА "Новапагосцкая дзіцячы сад-сярэдняя школа" (Л. М. Марат), сярод дашкольных устаноў — ДУА "Язненскі дзіцячы сад" (загадчык І. Ж. Балай), якія заносяцца на раённую Дошку гонару і ўзнагароджваюцца Ганаровымі граматамі райвыканкама.

Сярод устаноў культуры першае месца прысуджана калектыву раённага Дома культуры (дырэктар А. М. Фурс), які заносіцца на раённую Дошку гонару і ўзнагароджваецца Ганаровай граматай райвыканкама.

 

Сярод устаноў медыцыны першае месца прысуджана Басянкоўскаму фельдчарска-акушэрскаму пункту (загадчыца В. М. Міхнёнак), які заносіцца на раённую Дошку гонару і ўзнагароджваецца Ганаровай граматай райвыканкама.

Сярод кандыдатаў ад раённага Савета дэпутатаў першае месца прысуджана Узмёнскаму сельскаму Савету дэпутатаў (старшыня Т. С. Смулько), які заносіцца на раённую Дошку гонару і ўзнагароджваецца Ганаровай граматай райвыканкама, другое месца — Новапагосцкаму сельскаму Савету дэпутатаў (Р. А. Гернат), трэцяе — Міёрскаму сельскаму Савету дэпутатаў (Г. В. Шынкевіч).

На раённую Дошку гонару заносяцца партрэты наступных перадавікоў вытворчасці і сацыяльнай сферы:

 

Радзікі Антона Уладзіміравіча — дырэктара ААТ "Дрыгучы";

Сцепулёнак Таццяны Аркадзьеўны — аператара комплексу ААТ "Чэрасы";

Кашыра Святланы Іванаўны — аператара машыннага даення ААТ "Дрыгучы";

Алеські Сяргея Іванавіча — трактарыста-машыніста ААТ "Туркова";

Баслак Вольгі Мікалаеўны — галоўнага бухгалтара ААТ "Папшулі";

Якушына Андрэя Віктаравіча — майстра дарожнага філіяла ДРБУ-203;

Марозька Валянціны Мікалаеўны — загадчыцы магазіна аграгарадка Наўгароды раённага спажывецкага таварыства;

Шчарбіцкай Алены Мікалаеўны — спецыяліста па аказанні рознічных банкаўскіх паслуг 1 катэгорыі аддзялення 47 аграгарадка Язна цэнтра банкаўскіх паслуг №213 філіяла №214 ААТ "Ашчадбанк Беларусбанк";

Танкавід Алены Аляксееўны — загадчыцы аддзела эпідэміялогіі ДУ "Міёрскі райЦГЭ";

Лаўца Ігара Уладзіміравіча — настаўніка ДУ "Міёрская дзіцячая школа мастацтваў";

Сушко Жанны Мікалаеўны — настаўніка ДУА "Дварнасельская дзіцячы сад-сярэдняя школа";

Яблонскай Таццяны Станіславаўны — краўчыхі КУП "Міёрскі КБА";

Юршэвіча Аляксандра Іосіфавіча — муляра рамонтна-будаўнічага ўчастка ААТ "Міёрскі камбікормавы завод";

Машары Вячаслава Антонавіча — аператара кацельні УП ЖКГ Міёрскага раёна.

 

 

 


 (галасоў: 0)

  [group=5]
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
[/group]
Другие новости по теме:



   
Надвор'е ў Міёрах
Папулярныя артыкулы
 
АРХІЎ НАВІН
Лістапад 2015 (48)
Кастрычнік 2015 (101)
Верасень 2015 (88)
Жнівень 2015 (10)
Ліпень 2015 (38)
Чэрвень 2015 (149)
 
Госці краін
Flag Counter
Рэклама
Витебское областное управление МЧС
 

Галоўная Правілы Статыстыка Зваротная сувязь
Яндекс.Метрика
2010-2017 © рэдакцыя газеты "Міёрскі навіны"
Распрацоўка і падтрымка сайта Elizar