Навигация на сайте:
» Спорт і турызм » На четвертьфинальном поединке футболисты Миор
Поиск:
Рубрыкі
Выбары прэзідэнта 2015 Афіцыйна Эканоміка і права Пытайцеся—адказваем Здарэнні Грамадства Моладзь / Год моладзі Вясковае жыццё Культура Рэлігія Гісторыя краю, Міёрам 500 Здароўе Спорт і турызм Прырода і экалогія Пошта Літаратурная старонка Адукацыя і школа Юбілей Сямейны лад Жыве памяць Падшыўка 70 год Вялікай Перамогі Рознае...

Кнопка сайта
Мы будем очень благодарны, если вы установите на своём сайте нашу кнопку или просто текстовую ссылку на наш сайт.

[ Получить код кнопки]
Партнеры сайта

20-10-2015, 13:38 Спорт і турызм  ] • На четвертьфинальном поединке футболисты Миор   |

Назва: На чвэрцьфінальным паядынку футбалісты Міёр

На четвертьфинальном поединке футболисты Миор Вельмі доўга чакалі чвэрцьфінальнага паядынку футбалісты Міёр. Апошняя іх гульня ў турніры датавана 26-м верасня, калі саступілі дарогу да    1-га месца ў групе Глыбокаму, а сабе падарылі месца ў 1/4 фінала. Праблема іншага плана стаяла перад сапернікам. Аддаўшы шмат сіл у папярэдняй гульні ў Горках, пакінуўшы частку "байцоў" пад карткамі і з траўмамі, "камунальнікі" ператасавалі склад, але з пераможнага шляху не збочылі. Абвясціў галявую "забастоўку" лідар саперніцкіх нападаў,  але яго паспяховы пачын падхапілі іншыя паплечнікі. Матч міярчан з сенненскімі камунальнікамі прынёс перамогу канкурэнтам, якія спаборніцтва і прымалі.

Ход паядынку ад Дзмітрыя Гапеева ("Камунальнік"):
—На 3-й хвіліне сенненскі футбаліст выкарыстаў перадачу і, выйшаўшы адзін на адзін з варатаром, адправіў мяч у сетку. Аж да        25-ай хвіліны Сянно небяспекі больш не стварала, ды моцным ударам забілі вельмі прыгожы мяч пад перакладзіну міярчан. Лік 2:0, як падалося, заспакоіць гаспадароў. Праявіўшы секундную расслабленасць, сенненцы атрымалі гол у свае вароты, тым самым аднавіўшы інтрыгу. У другім тайме характар гульні з прымаючага боку не памяняўся. ...Ну, а пасля трэцяга гола ў міёрскія вароты вынік стаў зразумелы. Канчатковы лік устаноўлены яшчэ адным пападаннем да гасцей. Такая перамога вывела "Камунальнік" у паўфінал.
Каментарый да матча ад Максіма Платонава (Міёры):
—Безумоўна, мы выйшлі на гульню з моцным сапернікам, перайграць якога можна было толькі зладжанымі, сумеснымі звышнамаганнямі. Мы стараліся, слаліся ў падкатах, але сенненцы лепш бачылі поле, больш за нас кантралявалі мяч. Прайграючы 0:2, нам удалася добрая галявая атака, якую пачаў Канстанцін Пятроў. Ён жа яе і працягнуў, скінуўшы мяч галавой пад удар Арцёму Драздовічу, які забівае гол. Калі скарацілі адставанне ў ліку, спрабавалі пайсці наперад. Але пацягнуў мышцу наш хуткасны нападаючы Раман Чубрэвіч, замяніць яго не было кім. Ды і іншыя ратацыі гульню не ўзмацнілі. Не ўсе нашы футбалісты аддаліся барацьбе цалкам, адсюль—і вынік. Нягледзячы на паражэнне, дзякуем нашым удзельнікам за барацьбу і самааддачу, бо яны правялі, безумоўна, удалы сезон. У чвэрцьфінале змагаліся Уладзіслаў Касцюковіч, Сяргей Блудзень, Канстанцін Пятроў, Максім Платонаў, Сяргей Сініца, Юрый Мароз, Аляксандр Пяткевіч, Віталь Слуцкі, Андрэй Канаховіч, Раман Чубрэвіч, Арцём Драздовіч, На замену выходзілі Яўген Дабравольскі, Юрый Васюковіч, Раман Кавалёнак.
Падрыхтаваў Максім ПЛАТОНАЎ, старшыня ФСК "Атлант".

—На 3-й хвіліне сенненскі футбаліст выкарыстаў перадачу і, выйшаўшы адзін на адзін з варатаром, адправіў мяч у сетку. Аж да 25-ай хвіліны Сянно небяспекі больш не стварала, ды моцным ударам забілі вельмі прыгожы мяч пад перакладзіну міярчан. Лік 2:0, як падалося, заспакоіць гаспадароў. Праявіўшы секундную расслабленасць, сенненцы атрымалі гол у свае вароты, тым самым аднавіўшы інтрыгу. У другім тайме характар гульні з прымаючага боку не памяняўся. ...Ну, а пасля трэцяга гола ў міёрскія вароты вынік стаў зразумелы. Канчатковы лік устаноўлены яшчэ адным пападаннем да гасцей. Такая перамога вывела "Камунальнік" у паўфінал.